Wytrzymałe uszczelki PUR (poliuretan)

PUR wyróżnia się tym od innych materiałów uszczelek, że jest wtryskiwany do wgłębienia (zazwyczaj pokrywy obudowy) jako pianka. W ten sposób jest zawsze i w pewnie umieszczony w obudowie. Tak osiągnięty jest niezawodny stopień ochrony IP. Uszczelki z PUR posiadają ekstremalnie niski współczynnik trwałego odkształcenia. W dodatku mechaniczne własności pozostają stałe w szeroki zakresie temperatur od –50 do +120 oC. Materiał ten z łatwością wytrzymuje różne warunki pogodowe.

Uszczelki z PUR są odporne na tłuszcze, oleje i kwasy, ale nie są odporne na mocne zasady.

Poliuretan (PUR): materiał idealny

Dla wielu zastosowań obudów, wszystkie wymienione wcześniej materiały uszczelek są odpowiednie. Wybór szczególnego rodzaju materiału uszczelki jest rezultatem obecności pewnych chemikaliów występujących w środowisku, gdzie ma być zainstalowana obudowa, w oczekiwanej temperaturze i przy zachowaniu stopnia ochrony IP. Fibox używa uszczelek z PUR jako standardowych w większości obudów ponieważ poliuretan ma doskonałe własności i dlatego jest doskonałym rozwiązaniem jako uniwersalne uszczelnienie. Ze względu na wysoką dokładność urządzeń Fiboxa wtryskujących uszczelki, obudowy z PUR posiadają doskonały stopień ochrony IP.

Uszczelnienie z PUR może być wykonane tylko, gdy rowek gdzie jest umieszczane jest okrągły i ma odpowiednią szerokość. Niektóre obudowy FIBOX-a nie mogą być wyposażone w uszczelki z PUR ze względu na małe wymiary lub ostre krawędzie rowka. W tych przypadkach jest używany EPDM.Przekrój rowka pod uszczelkę z PUR. Profil rowka w obudowach FIBOX-a został zaprojektowany specjalnie jako odpowiedni dla wtrysku poliuretanu z urządzeń automatycznych. Ten projekt w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem zapewnia stopień ochrony IP 67.

Copyright
Legal Notice