FIBOX Make Difficult Easy

FIBOX produkuje szeroki zakres standardowych obudów z tworzyw sztucznych do zastosowań w przemyśle elektrotechnicznym i elektronicznym. FIBOX niedawno obchodził 38-lecie projektowania i produkcji obudów z tworzywa sztucznego do zastosować w trudnych i niebezpiecznych warunkach otoczenia. Oryginalnie oddział dużej korporacji FISKARS, FIBOX (wtedy FISKARS ENCLOSURE) był pionierem w 1966 roku w produkcji obudów z poliwęglanu dla przemysłu elektrotechnicznego metodą wtrysku. Pierwsze obudowy z tworzywa serii EK otworzyły nową erę w budowie rozdzielnic niskiego napięcia. Od początku zaangażowanie w ciągłe udoskonalanie produktów i rozwój pozwoliło na szybki wzrost firmy.

Od czasu tych pionierskich produktów FIBOX jest teraz firmą prywatną z ponad 17 seriami obudów dostępnych w wielu wymiarach. Od kiedy FIBOX opuścił FISKARS GROUP w 1991 roku została mocno zwiększona produkcja, sieć sprzedaży i marketingu. Obecnie FIBOX posiada sześć fabryk: trzy w Finlandii, jedna w Niemczech, Korei i USA.. FIBOX posiada 10 przedstawicielstw w Europie oraz w USA, Korei i Chinach. W innych krajach posiada dystrybutorów, którzy zapewniają sprzedaż obudów FIBOX.

Wchodząc w 21 wiek, FIBOX rozszerzył swoją działalność poprzez przejęcie firmy TAMPLAST OY, firmy specjalizującej się w projektowaniu bardzo precyzyjnych form wtryskowych i wykonywaniu elementów precyzyjnych metodą wtrysku. To przejęcie pozwoliło FIBOX-owi odpowiedzieć na zwiększone potrzeby jako podwykonawca elementów z tworzyw dla telekomunikacji, elektroniki przemysłowej i użytkowej oraz przemysłu medycznego. FIBOX rozszerza swoją działalność poza tym przez przejęcie firmy HALOSET TEAM OY, firmy specjalizującej się w projektowaniu, montażu i produkcji elektronicznych i elektrycznych układów automatyki i kontroli.

Działalność FIBOX-a obejmuje dwa uzupełniające się działy:

  • Fibox Enclosures, skupia się na projektowaniu, produkcji, dystrybucji i sprzedaży obudów i systemów obudów
  • Fibox Plastic Mechanics, specjalizuje się w oferowaniu produktów z tworzyw, projektowaniu form wtryskowych, jak również w produkcji wielkoseryjnej precyzyjnych elementów z tworzyw
Copyright
Legal Notice
FIBOX Make difficult easy